Koła łańcuchowe

Przygotowaliśmy szeroki wybór kół łańcuchowych. Wykonane z wysokiej jakości stopów stali cechują się znakomitymi właściwościami. Spełniają wszystkie obowiązujące normy, w tym ISO, DIN i PN. Sprawdzają się doskonale do zastosowania w mechanizmach funkcjonujących w nawet bardzo trudnych warunkach eksploatacyjnych.

Oferowane przez nas koła zębate łańcuchowe są przystosowane do dużych i dynamicznych obciążeń oraz drgań. Dzięki poddaniu procesowi hartowania i czernionej powłoce wykazują wysoką odporność korozyjną. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane do pracy z m.in. łańcuchami rolkowymi czy transportowymi. Wyjątkowa wytrzymałość i długa żywotność to ich kolejne zalety.

Rodzaje kół zębatych łańcuchowych

Ze względu na sposób konstrukcji wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje kół łańcuchowych: z piastą oraz bez niej. Koła łańcuchowe z piastą działają niezależnie od wałka. Świetnie sprawdzają się w przypadku bardzo dużych obciążeń. Umożliwiają przekazanie napędu na kilka łańcuchów. Koła łańcuchowe bez piasty umieszczane są natomiast bezpośrednio na wałku – posiadają w tym celu technologiczny otwór. Ponadto koła łańcuchowe mogą być wykonane w m.in. wersji jedno-, dwu- czy trzyrzędowej.

Zastosowanie kół łańcuchowych jest szerokie – używa się ich w przemyśle maszynowym, motoryzacyjnym, branży spożywczej czy też rolnictwie. Produkty te są zróżnicowane pod względem liczby i szerokości zębów, podziałki obwodowej czy średnicy wierzchołkowej. W zależności od tego, do jakiego rodzaju układu będą zastosowane, zależy dobór odpowiednich parametrów technicznych. Naszym Klientom oferujemy specjalistyczne doradztwo przy wyborze kół łańcuchowych.

Aktywne filtry

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło